PRODARTECH
NOWOCZESNE IZOLACJE

Docieplenie poddasza pianką

Na swoim koncie mamy już ponad 350 domów w których ocieplaliśmy poddasze pianką poliuretanową.  

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem prasowym na nasz temat

http://www.liderbudowlany.pl/news/105/termoizolacja-poddasza-piana-pur/1


Zalety piany otwarto komorowej w skrócie:


•    Dostrzegalne oszczędności z kosztach utrzymania budynku dzięki wyższej sprawności energetycznej budynku
•    szczelność eliminująca straty ciepła
•    utrzymywanie ciepłego powietrza w budynku nie ograniczając efektu oddychania
•    doskonałe łączenie się z prawie wszystkimi materiałami stosowanymi w budownictwie
•    mniejsze obciążenie konstrukcji dachowej
•    korzystny stosunek całkowitej ceny instalacji do najwyższej jakości
•    wypełnia szczelnie nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje dachowe
•    znakomicie wygłusza
•    trwałość niespotykana w innych technologiach
•    długi okres gwarancji

  

Dlaczego pianą a nie wełną?


Szczelność (brak mostków termicznych)
Skomplikowane konstrukcje dachowe, wykusze, lukarny i okna połaciowe uniemożliwiają skuteczną izolację metodami tradycyjnymi. Decydując się na tradycyjną metodę docieplenia poddasza wełną mineralną jesteśmy skazani na pozostawione w połaci dachowej mostki termiczne które sumarycznie wynoszą ok 2% całej powierzchni docieplanego dachu, co w przypadku przeciętnego poddasza o powierzchni 150m2 daje nam 3 m2 poddasza zupełnie pozbawionego termoizolacji. To ogromne straty ciepła, które z biegiem czasu będą rosnąć ze względu na nieuniknione zjawisko obsuwania się wełny mineralnej a tym samym powstawania dodatkowych przerw pomiędzy warstwami wełny.

Piana PUR natryskiwana jest w postaci ciekłej, a dzięki doskonałym właściwościom adhezyjnym wnika w strukturę materiałów na które jest natryskiwana (drewno, beton, folia paroprzepuszczalna), łącząc się z nimi trwale. Kilka sekund po natryśnięciu pieni się, powiększając swoją objętość 120-krotnie, wypełniając wszystkie, nawet najtrudniej dostępne miejsca. Dzięki temu piana PUR połączona jest z całą powierzchnią poddasza. Tym samym pianowanie poddaszy zupełnie eliminuje występujące w innych technologiach mostki termiczne. Zastosowanie otwarto komorowej piany PUR zapewni również doskonałe „oddychanie” przegrody dachowej. Docieplanie poddaszy tą metodą jest więc najlepszym rozwiązaniem.

      
Oszczędność na ogrzewaniu i klimatyzacji

Piana PUR znacząco redukuje straty energii. Dzięki temu wielkość i koszty montowanych urządzeń do klimatyzacji i wentylacji można zredukować o 40%, a koszty pracy urządzeń grzewczych i klimatyzacji o 50%. Co więcej te parametry utrzymują się przez cały czas eksploatacji budynku. Docieplenie poddasza pianką stanowi stałą, wytrzymałą izolację. Jeśli interesuje Państwa pianka PUR cena jest jednym z wielu czynników, świadczących na jej korzyść.

  
Stabilne parametry – trwałość na lata


Montaż wełny mineralnej polega za wiązaniu jej sznurami pomiędzy krokwiami a zatem mocowanie wełny jest punktowe. W momencie przedostania się pod membranę paroizolacyjną wilgotnego powietrza para wodna w nim zawarta skrapla się bezpośrednio w wełnie znacząco zwiększając jej ciężar a tym samym powodując jej osuwanie. W efekcie tego zjawiska po paru latach eksploatacji zdarza się, że wełnę możemy znaleźć jedynie z dolnych częściach poddasza podczas gdy górna jego część (tam gdzie jest najcieplej)  jest całkowicie jej pozbawiona. Podsumowując, po paru latach okazuje się, że sprawność izolacyjna naszego poddasza niewiele ma wspólnego z tym co otrzymaliśmy na początku.


Piana PUR związana trwale z całą powierzchnią poddasza nawet po całkowitym namoknięciu (w przypadku np. uszkodzenia dachu) w najmniejszym stopniu nie zmienia swojego położenia ani kształtu. Daje nam to pewność, że nasze poddasze zawsze będzie izolowane w optymalny sposób, ponadto nawet po kilkunastu latach eksploatacji poziom termoizolacji będzie taki jak na początku.


Odporność na insekty i gryzonie


Struktura piany PUR nie daje szans na zagnieżdżenie się niepożądanych lokatorów w postaci np. kun. 


Wpływ na otoczenie


Ważną cechą piany PUR jest brak jej wpływu na otoczenie. Oznacza to, że piana PUR w przeciwieństwie do wełny mineralnej nie pyli i nie powoduje reakcji alergicznych. Ponadto w piance PUR pleśń nie znajduje dla siebie pożywki dzięki czemu nie ma prawa się rozwinąć. Dlatego piana PUR jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z alergią gdyż sama nie uczula a ponadto chroni przed rozwojem grzybów.


Konwekcja powietrza


Wełna ze względu na swoją włóknistą strukturę nie stanowi praktycznie żadnej bariery dla przepływającego powietrza. W efekcie powietrze wpływa i wypływa w sposób niekontrolowany przez przegrodę w której jest zainstalowana. 
Duży opór dyfuzyjny piany PUR eliminuje zjawisko niekorzystnej konwekcji powietrza, zapewnia szczelność przegrody a tym samym zatrzymuje ciepłe powietrze w domu.  
To daje nam gwarancję, że nawet po kilkunastu latach eksploatacji będzie stale nas chronić przed chłodem zimą i przed ciepłem w upalne dni.


Wygłuszenie pomieszczeń


Piana PUR szczelnie wypełniając wszystkie szczeliny, oraz dzięki półsztywnej strukturze doskonale wygłusza izolowane pomieszczenia. Znajduje szerokie zastosowanie w gabinetach lekarskich, studiach nagrań, salach sądowych, kinach, salach wykładowych itp.

Należy zatem rozsądnie podejść do tematu ocieplenia poddasza. Taką inwestycję najczęściej ponosi się raz w życiu i warto pomyśleć o trwałym rozwiązaniu.

Rejon świadczenia usług: Świadczymy usługi na terenie całego Kraju a w szczególności województwa śląskiego (Katowice, Rybnik, Gliwice, Bielsko Biała, Tychy)

Ocieplanie pianką cennik:

Cena z robocizną i materiałem już od 40zł/m2. Ceny są ustalane indywidualnie. Przydaje się ocieplanie poddaszy pianką cennik.
 

Poniżej niektóre nasze realizacje